Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolishInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Turystyka

Banknoty i Monety używane w Polsce ...

Polską walutą jest złoty (zł, PLN), który dzieli się na 100 groszy (1 zł = 100 gr).
W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 zł oraz monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20 i 50 gr oraz 1, 2, 5 zł.


Sub-page-ad // PolskiInternet.com
 R E K L A M A:

Wymiana waluty:
Wymiana waluty obcej na złote polskie jest zmienna, wiec rata moze byc kilka razy inna nawet podczas 1 dnia. Punkty wymiany walut tzw. KANTOR-y zlokalizowane są przewaznie  w hotelach i bankach oraz  na dworcach, lotniskach (najgorsza rata), supermarketach  oraz  niektorych  miejscach o wzmożonym ruchu turystycznym. Kantory najczęściej otwarte są w godzinach od 9:00 do 19:00-20:00, ale niektóre z nich działają przez całą dobę. W roku 2017 za 1 dolara można otrzymać między 4.00 - 4.08 złotych. Wymianę na dzien dzisiejszy można sobie sprawdzić na stronie internetowej www.xe.com.

Polską walutą jest złoty (zł, PLN), ale w coraz większej ilości miejsc w Polsce (np. wypożyczalnie samochodów czy hotele) honorowane są również płatności w euro.

Mimo że zdarza sie to bardzo rzadko, to nie należy wymieniać waluty z obcymi osobami na ulicy, bo mogą okazać że są to  pieniądze fałszywe.

Napiwki:
W Polsce nie ma obowiązku zostawiania napiwków, ale można to zrobić, gdy jest się zadowolonym z obsługi. Zwyczajowo wielkość napiwku sięga 10 proc. wysokości rachunku, a w lepszych restauracjach zostaje on czasem automatycznie doliczony do rachunku jako opłata za serwis. W Polsce nie ma też zwyczaju dawania napiwków taksówkarzom. Napiwki dla obsługi hotelowej mogą wynosić od 5 do 20 zł w zależności od standardu hotelu.

Poniżej przedstawiamy bankoty i monety używane teraz w Polsce:

200 zlotych >>
100 zlotych >>
50 zlotych >>
20 zlotych >>
10 zlotych >>


 

Kary płatnicze
W Polsce można płacić kartą płatniczą, w sklepach, stacjach benzynowych, restauracjach, hotelach  oraz za wynajem samochodu. Mozna tez wybrac sobie gotowke w wiekszosci ATMs. Najbardziej popularne karty to American Express, VISA, MasterCard, Eurocard, Carte Blanche i Diner’s Club. Karta kredytowa jest niezbędna, przy wynajmie samochodu i jeśli chce się zapłacić za zakupy online. Jedynie w niektórych mniejszych miejscowościach Polski, a także w kioskach i sklepach osiedlowych ciągle trzeba mieć przy sobie gotówkę. 

Czeki - Traveler's Checks:
Przeważnie wszystkie czeki tzw. traveler’s checks mogą być wymienione na polską walutę. Ale wybierając się do mniejszej miejscowości sugerujemy mieć ze sobą gotówke. 

Zródło: PI 
Data: 01-15-2017

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Miasta i Miejscowości w Polsce  —  Połączenia

Fakty o Polsce                             —  Informacje

Turystyka                                    —  Informaje turystyczne

 

 

Large Banner Main Page - PolskiInternet.com
 REKLAMA:                                                                           
 

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2020 PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.