PolskiInternet.com

Indeks Stron
Strona Główna
Strona Chicago

Atrakcje Turystyczne
Galerie i Wystawy
Kalendarz Wydarzeń
Kameromania
Lokalne Biznesy
Muzea
Organizacje
Polskie Media
Polskie Szkoły Sobotnie
Rozrywka
Sport w Chicago
Wirtualne Chicago

Dzieci - Miejsca Zabaw
Dzieci - Wydarzenia

English Version

Informacje
Mapa Chicago-Centrum
Mapa Chicago-Okolice
Pogoda
Ważne Adresy/Telefony
Wyślij Nam Email

Linki
Mapki adresowe w USA

... Więcej Linków

Zapraszamy do www.PolskiInternet.com
 
Praca

Co należy wiedzieć:
Jeżeli szukasz pracy, a nie jesteś biegły(a) w języku angielskim to w rachubę wchodzi tylko prasa polska, szczególnie "weekendowe" wydanie mające wiele ogłoszeń o pracę. Kupić je można w każdym Polskim sklepie/delikatesach, znajdziesz adresy w dziale Lokalne Biznesy/Handel.
Jeżeli natomiast angielski nie jest dla Ciebie problemem to masz do wyboru gazety lokalne w Chicago takie jak Chicago Tribune i Chicago Suntimes, które mają mnóstwo ogłoszeń oraz posiadają strony internetowe z szukarkami w działach pracy. Znajdziesz adresy w naszym angielsko-języcznym dziale Media. Również publikowane są w języku angielskim strony internetowe z ogłoszeniami pracy, aby wejść na ich adresy (po angielsku), naciśnij >> TUTAJ.

Lub zadzwoń do:

Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego
tel. 1-773-282-8206 wew. 328, 327

Dział zatrudnienia przy Zrzeszeniu Amerykańsko-Polskim bezpłatnie pomaga w znalezieniu pracy osobom, które ukończyły 18 lat, mają pozwolenie na pracę, mieszkają na terenie Chicago i posiadają przynajmniej podstawową znajomość angielskiego. Strona www.

Praca dla Studentów:

Student Center - Program Work&Travel skierowany jest do studentów z całego świata chcących blizej zetknąc się z amerykanską kulturą. Mozliwośc doskonalenia języka angielskiego, poznania kraju, zarobienia i oszczędzenia pięniedzy poprzez mieszkanie i prace ze studentami z całego świata.
American Institute for Foreign Study - Praca i inne informacje dla Studentów (www po angielsku).
Camp America - Praca w USA dla Studentów (www po angielsku).
Carnegie Council on Ethcs and International Affairs - Oferty pracy dla studentów na okres wakacji w Chicago (www po angielsku).


Przypominamy,
że należy mieć właściwe dokumenty, które pozwalają na prace na terenie USA, ponieważ pracodawca będzie wymagał przy składaniu aplikacji np:


1. Dokument tzw. "Social Security"
- Należy go wyrobić po przyjezdzie do USA. Jest to karta z wytypowanym numerem na który bedą wpłacane Twoje podatki w chwili podjęcia pracy. Numer ten jest na całe życie. Jest on wymagany prawie wszędzie nawet przy wyrobianiu Prawa Jazdy w USA. Poniżej podajemy adresy biur, wiekszość z nich posiada tłumamacza. Zadzwoń i zapytaj się czy mają kogoś kto mówi po Polsku (przykład jak należy się zapytać/pisownia: Do you have someone who speaks Polish? - przykład wypowiedzi: Du ju hew samłan hu spik polish?):

Social Security - Podstawowe informacje, adresy biur i mapki dojazdu, gdzie można SS karte wyrobić ...

2. Dokument tzw. "Zielona Karta" - Posiadanie go umożliwia podjęcie legalnie pracy w USA. Dokument ten uprawnia Cię również do darmowego kształcenia się w szkołach publicznych, jak również opiekę medyczną i socjalną (dodatkowe wymogi). Posiadając Zielona Karte możesz swobodnie podróżować i bez żadnych ograniczeń wyjeżdzać i wracać do Stanów Zjednoczonych. Zieloną Kartę można wyrobić w
Immigration Office; USINS Chicago District Office: 10 West Jackson Boulevard, Chicago, Illinois 60604, tel. 1-312-353-7334.

Co roku w Stanach Zjednoczonych odbywa się losowanie Zielonej Karty. Prosimy odwiedzić Biuletyn Polonijny w Polskiinternet.com w miesiącu Sierpniu lub Wrześniu, ponieważ w chwili losowania opublikujemy tam wszystkie potrzebne informacje.

Na rok 2002 rzad amerykanski opublikował Loterię Wizową, zobacz stronę internetowa Losowanie Zielonej Karty w USA.

Poniżej podajemy adres www (po angielsku):

Immigratrion and Naturalization Service - Informacje na temat wymóg imigracyjnych.Zyczymy Wam Powodzenia...


Wróć do Góry

Poprzednia Strona

Posiadamy więcej informacyjnych-linków (poradników) >> Tutaj
a jeszcze więcej informacji o Chicago (po angielsku); naciśnij na:
English Version
 

 
 

Royal Wawel Sphinx Chicago

Nasi Sponsorzy Wyślij Nam Email

PolskiInternet.com
 
Kreslarstwo i Grafika Komputerowa


Better Business Bureau Online

SS
Oficialna strona
Social Security


Konsulat Generalny RP w Chicago
Konsulat Generalny RP
w Chicago, IL, USA


Ciekawostka:
Statystyka sporządzona przez US Bureau of Labor Statistics wykazuje, że przeciętne wynagrodzenie, które otrzymują pracownicy w okolicach Chicago wynosi $19.26 na godzinę. Z reguły pracownicy umysłowi otrzymują płace $24.03 na godzinę, a pracownicy fizyczni $16.07 na godzinę. Sektor usługowy uplasował się na końcu ze średnim wynagrodzeniem $12.25 na godzinę. (inf. opulbikowane na podstawie Census, data 08/02)