Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolishInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Fakty o Polsce 

Apel do Polonii USA ...

Wedlug oficjalnego spisu ludnosic z roku 2000 (Census) w Stanach Zjednoczonych mieszka około 9,053,660 Polaków/Amerykanów polskiego pochodzenia. Najwięcej Polonii mieszka w stanie Nowy Jork, Illinois, Michigan i Pennsylvania.


 

Stany Zjednoczone

Census Seal Spis Ludności "Census" w Stanach Zjednoczonych odbywa się co 10 lat. Informacje są opublikowane na podstawie Spisu ludności, który odbył się w 2000 roku (kwiecień, 2002 r.) według stanów USA.
Dajmy się policzyć, bo nie bedą się z nami liczyć!
                            
                          Liczy się każdy.


Powszechny Spis Ludności w USA:

Co 10 lat w Stanach Zjednoczonych prowadzony jest spis ludności. Każdy przebywający w tym kraju legalnie, nielegalnie, tymczasowo, dzieci, lokatorzy, gosposie, nianie i obywatele muszą wypełnić ankiete Census 2000. W marcu rozesłane zostały 2 rodzaje ankiet które należy wypelnić i wysłać na podany adres lub użyć załączonej koperty. Wiekszość z nas będzie wypełniala skroconą wersje, zaledwie kilka pytań. Niektorzy (co 6 adres) otrzymają ankiete w wersji pełnej, która zawiera wiele drobiazgowych pytan dotyczących rownież domowników. Prosimy się nie obawiać podane informacje użyte są tylko do tzw. ogólnych statystyk rządowych.
Pamietaj jednak aby zaznaczyć że jeseś Polakiem(ą) (Polish).


  (...) Dlaczego należy wziąć w nim udział?

  Z danych spisu ludnosci korzysta rząd, przemysł, szkolnictwo, naukowczy, hisorycy, wszyscy. Wyniki spisu bedą miały zatem decydujacy wpływ na życie każdego z nas - TWOJE, twoich rodziców, sąsiadów, nauczycieli, jednym słowem wszystkich. Dane statystyczne pochodzące ze spisu są brane pod uwagę przy podziale ponad 180 milionow dolarow, ktore na rozne cele spoleczne przeznacza rząd federalny i stanowy. Te 180 milonów dolarów przeznaczone bedą na nasze szkoły, szpitale, drogi, mieszkania i parki, ktore służą ronież polskim imigrantom, naszej polonii w USA. Podziaż ten jest proporcjonalny, a zatem im nas więcej tym więcej otrzymamy na te cele funduszy. Jeżeli dane spisu wskazują na dużą koncetracje niedawno przybyłych imigrantów, wowczas za państwowe pieniądze powstają dla nich różnego rodzaju uslugi i programy specjalne: kursy jezyka angielskiego, informacje rządowe w jezyku polskim, dwu-jezyczne programy w szkolach itd. Spis ludności jest, ze wszystkich motoed gromadzenia danych statystycznych, najwiekszym tego rodzaju przedsiewzieciem organizowanym co 10 lat przez administracje państwową. Przyznając się na ankiecie do naszego pochodzenia mamay szanse udowodnić jak wielka liczebnie grupa są Polacy w Chicago i Stanach Zjednoczonych. W praktyce informaje te mogą rozniez w razie rożnego rodzaju kataklizmów pomoc naszej POLSCE uzyskać wiekszą pomoc finansową.

  (...) Co sie stanie jak tej ankiety nie wypełnimy?

  Udział w spisie ma dla nas wszystkich olbrzymie znaczenie. Liczy się każdy. Poprzez nie wysyłnie tej ankiety, nie bedziemy mogli otrzymać prawidłowego podziału funduszy jakie rząd mógłby dla nas przeznaczyć. Rowniez do kazdego, kto nie odeśle wypełnionej ankiety Census 2000, przyjdzie osobiście pracownik urzędu spisu ludności, aby ją odebrać.

  "Zdobędziemy uznanie i siłę polityczną wowczas, gdy rząd federalny, stanowy i miejski przekona sie o naszej liczebności."

   

  Informacje i instrukcje w języku polskim bedą dostępne w bibliotekach, szkołach, oraz w wielu innych miejscach, lub telefonując pod numer tel.: (312) 742-5402

  Wypełnij ankiete, podaj, ze jesteś Polakiem(ą) i wyślij ją.


  Dodatkowe informacje na temat spisu ludności 2000 znajdziesz na stronie (po angielsku) www.census.gov

 

Strona oficjalna Census, naciśnij (po angielsku) >> tutaj.


Zródło: PI 
Data: 15-04-2003

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Fakty o Polsce                                 — Informacje

Miasta i Miejscowości w Polsce      — Połączenia Online

Turystyka                                        — Informaje Turystyczne

Wizytówka                                       — Polonijne Biznesy

 

 

Large Top Banners - PolishInternet.com

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2024  PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.